Pliki video

Slajd1

Od kilku lat na antenie TV Trwam polscy bibliści prezentują wykłady w ramach Telewizyjnego Uniwersytetu Biblijnego. Program powstał jako jedna z inicjatyw Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II, powołanego w 2006 roku przez Konferencję Episkopatu Polski.

Cudowne spotkania z Jezusem - wykład w Telewizyjnym Uniwersytecie Biblijnym

Boże miłosierdzie - wykład w Telewizyjnym Uniwersytecie Biblijnym

Jak rozumieć natchnienie biblijne? - wykład w Telewizyjnym Uniwersytecie Biblijnym

Jak czytać Pismo święte? - wykład w Telewizyjnym Uniwersytecie Biblijnym

Dlaczego w Starym Testamencie jest tyle przemocy? - wykład w Telewizyjnym Uniwersytecie Biblijnym

Dlaczego Syn Człowieczy musiał cierpieć i umrzeć? - wykład w Telewizyjnym Uniwersytecie Biblijnym

Dlaczego mamy wziąć swój krzyż? - wykład w Telewizyjnym Uniwersytecie Biblijnym

Czy Bóg milczy wobec cierpienia? - wykład w Telewizyjnym Uniwersytecie Biblijnym

Dlaczego i jak miłować nieprzyjaciół? - wykład w Telewizyjnym Uniwersytecie Biblijnym

Slajd4

Postać Edyty Stein zafascynowała mnie jeszcze w czasie studiów filozoficznych. Ostatecznie przecież młodzieńcze lata swojego życia - w tym część studenckiego okresu - spędziła w moim mieście, we Wrocławiu. Tu stał jej rodzinny dom przy ulicy Nowowiejskiej, tu uczęszczała do synagogi zanim jeszcze porzuciła judaizm, tu chodziła do szkół, tu wstąpiła na uniwersytet i tu po swym nawróceniu wiele godzin spędziła w kościele św. Michała, tuż obok jej rodzinnego domu. Najbardziej cieszył mnie fakt, że - jak wspomina w swych zapiskach - lubiła wieczorami spacerować po Wyspie Tumskiej, po ulicy Katedralnej, przy której mieszkam. Uwielbiała spacery pośród długich cieni rzucanych przez światła staromodnych dziś latarni. I jeszcze to, że niekiedy siadała na parapecie w budynku uniwersyteckim i długo wpatrywała się w nurt Odry.

Edyta Stein: siedem blasków świętości - blask pierwszy

Edyta Stein: siedem blasków świętości - blask drugi

Edyta Stein: siedem blasków świętości - blask trzeci

Edyta Stein: siedem blasków świętości - blask czwarty

Edyta Stein: siedem blasków świętości - blask piąty

Edyta Stein: siedem blasków świętości - blask szósty

Edyta Stein: siedem blasków świętości - blask siódmy

Slajd1_1

"2 ryby" to studencki portal, na którym o złożonych problemach mówi się krótko i w sposób prosty. Prezentowane poniżej refleksje dotyczą zagadnień biblijnych, jednak portal przedstawia dużo bogatszą propozycję. Poruszane są na nim zagadnienia związane z rodziną, miłością, nauką, psychologią, wychowaniem. Słowem - wszystko, co w życiu naprawdę ważne.

Oddał ducha? - refleksja biblijno-meteorologiczna

Wiara ratuje życie - refleksja biblijno-psychologiczna

Kraina tranzytu - refleksja biblijno-turystyczna

Konteksty i preteksty - refleksja biblijno-medyczna

Czy Jezus musiał umrzeć na krzyżu? - refleksja biblijno-jurydyczna

Czy można zasłużyć na Bożą miłość? - refleksja biblijno-ekonomiczna

Warto mieć marzenia - refleksja biblijno-egzystencjalna

Czy można Bogu ofiarować choroby? - refleksja biblijno-dogmatyczna

Czym jest przebaczenie? - refleksja biblijno-psychologiczna

Dlaczego "mrok ogarnął całą ziemię"? - refleksja astronomiczno-teologiczna

Slajd2

Wykłady i inne wypowiedzi zamieszczone poniżej to konferencje wygłoszone podczas różnego rodzaju sympozjów, a także materiały i wywiady z tego rodzaju spotkań. Zasadniczo opierają się na Biblii, mają jednak także walor egzystencjalny.

Złoty jubileusz Odnowy w Duchu Świętym Archidiecezji Wrocławskiej (1)

Złoty jubileusz Odnowy w Duchu Świętym Archidiecezji Wrocławskiej (2)

Złoty jubileusz Odnowy w Duchu Świętym Archidiecezji Wrocławskiej (3)

Ewangelie - z językiem aramejskim w tle - wykład wygłoszony podczas Międzynarodowej Konferencji Biblijnej (Ostrów Wielkopolski, 2016)

Okazywać miłość w sposób należyty - modlitewne Ogólnopolskie Czuwanie Ojców

Chrześcijanin wobec rzeczy ostatecznych. Z tradycją judaistyczną w tle - ekumeniczna konferencja "Chwalebny adwent Chrystusa"

Trudna sztuka przebaczania (I) - konferencja dla polonii kanadyjskiej w Montrealu

Trudna sztuka przebaczania (II) - konferencja dla polonii kanadyjskiej w Montrealu

Uczestnictwo w ojcowstwie Boga - konferencja na Ogólnopolskim Modlitewnym Czuwaniu Ojców

Wiara Abrahama - wiara Izraela - konferencja we wspólnocie Hallelu Jah

Dar języków - wykład w ramach Szkoły Duchowości Charyzmatycznej

Moc przebaczenia - konferencja podczas Kursu Walki Duchowej

Miłość małżeńska - źródła i natura - wykład podczas Kongresu Małżeństw, Świdnica

Reportaż i dyskusja o darze języków - Szkoła Duchowości Charyzmatycznej

Promocja książki - "Wprowadzenie do literatury i egzegezy żydowskiej okresu biblijnego i rabinicznego"

Rozmowa przy studni - interpretacja J 4, 1-42

Wędrówka do Emaus - interpretacja Łk 24, 13-35

Slajd3Zamieszczone poniżej homilie są dwojakiego rodzaju: mają albo charakter okazjonalny (są związane z uroczystościami, świętami, istotnymi momentami roku liturgicznego lub z wydarzeniami życia Kościoła lokalnego) albo zostały wygłoszone podczas rekolekcji. Oby stały się inspiracją do dalszych własnych przemyśleń!

Modlitwa źródłem życia duchowego - rekolekcje adwentowe: Polkowice 2014

Jak usłyszeć Boga? - rekolekcje adwentowe: Polkowice 2014

Cztery kroki w procesie przebaczania - rekolekcje adwentowe: Polkowice 2014

Czy miłość jest sztuką? - rekolekcje adwentowe: Polkowice 2014